توسط اداره کل ورزش و جوانان استان همدان صورت گرفت :


اعطای عنوان مقام برتر به وبلاگ شیرین سوخداوند متعال را شاکریم که امروز نیز توفیق حاصل شد تا با نیت خیرخواهانه برای سربلندی و تعالی دیار عزیزمان شیرین سو قدمی هر چند کوچک برداریم، وبگاه شیرین سو امروز شنبه در همایش سازمانهای مردم نهاد جوانان استان همدان موفق به دریافت لوح تقدیر و کسب عنوان مقام برتر در زمینه وبلاگ نویسی شد.
به گزارش وبگاه شیرین سو به نقل از خبرگزاری فارس:
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از تنظیم منشور اخلاقی سمن‌ها در این وزارتخانه خبر داد.

محسن زارعی امشب در همایش سازمان‌های مردم نهاد جوانان همدان، اظهار داشت: امروزه جامعه‌شناسان از علم ارتباطات در کنار سرمایه اقتصادی و انسانی به عنوان یک سرمایه‌ یاد می‌کنند.

وی افزود: انسان در گروه تربیت شده و از طریق روابط، دانش‌های مختلف را فرا می‌گیرد، از این رو هرچه ارتباطات در نظام اجتماعی کوچک تقویت شود، سرمایه اجتماعی نیز تقویت می‌شود.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: دانش توزیع شده در بین جامعه سرمایه است و افراد باید با هنر خاص خود از علم ارتباطات استفاده کرده و این دانش‌ها را فرا بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه روابط بین گروه‌ها بر پایه دو مؤلفه اعتماد و ارتباط افقی سمن‌ها مبتنی است، تصریح کرد: تفاوت اساسی سازمان‌های مردم نهاد با دستگاه‌های دولتی در شیوه ارتباط است.

زارعی، سمن‌ها را سرمایه‌های اجتماعی برشمرد که مولد توسعه پایدار هستند و گفت: عضویت داوطلبانه در سمن‌ها، وابستگی کمتر به دولت و داشتن اهداف غیرانتفاعی از ویژگی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد است.

وی، نبود قانون مدون برای سازمان‌های مردم نهاد را یک کمبود دانست و  اظهار کرد: یکی از وظایف سمن‌ها مطالبه حقوق مردم از دولت است اما متأسفانه قانونی برای چگونگی فعالیت این سازمان‌ها وجود ندارد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: نمایندگان مجلس باید در این زمینه پاسخگو باشند که جایگاه سازمان‌های مردم نهاد در قانون کجاست.

وی با تأکید بر ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد در دولت یازدهم خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات جدید، قرار است از این پس سمن‌ها تخصصی شده و برای هر بخش دوره‌های توانمندسازی برگزار شود.

زارعی از ایجاد سازمان مردم نهاد فعال در زمینه ادبی و هنری خبر داد و افزود: هدف ما این است که هر یک از سمن‌های تخصصی را با یک دستگاه دولتی پیوند دهیم تا ضمن معرفی ظرفیت سمن، دستگاه مربوطه از ظرفیت‌های آن استفاده کند.

وی از شبکه‌ای شدن سمن‌ها و ایجاد گروه مرجع نیز خبر داد و گفت: میزان حمایت‌های مالی به دبیرخانه‌های مستقر در استان‌ها، بر اساس برآورد گروه‌های مرجع انجام خواهد شد.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان همچنین از ایجاد سمن‌سرا در استان‌ها خبر داد و یادآور شد: اماکنی که به منظور استفاده جوانان تأسیس شده و کاربری دیگری پیدا کرده‌اند، به جوانان برگردانده و به سمن‌سرا تبدیل خواهند شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این همایش گزارش عملکردی از فعالیت‌های این اداره کل در سال 92 ارائه کرد و گفت: در سال جاری 12 مجوز جدید برای ایجاد سمن صادر شده است.

اسدالله ربانی‌مهر افزود: پرداخت 76 مورد کمک مالی، تجلیل از سمن‌های فعال در حوزه قرآن و عترت، اعزام اعضای فعال به شش دوره توانمندسازی سمن‌ها از جمله اقدامات سازمان ورزش و جوانان همدان در سال‌های 91 و 92 است.

درخواست حمایت‌های مالی، اعلام آمادگی همدان برای میزبانی دوره‌های توانمندسازی و تسریع در اعطای مجوز از درخواست‌های اعضای سازمان‌های مردم نهاد بود که در این همایش مطرح شد.

در پایان همایش نیز ضمن تجلیل از برگزیدگان مسابقه وبلاگ‌نویسی سازمان ورزش و جوانان، مجوز هشت سازمان مردم نهاد اعطا شد.

لطفا جهت مشاهد گزارش تصویری همایش به ادامه مطلب مراجعه فرموده و ما را از نظرات سازنده خودتون بی بهره نگزارید